Česká Kanada, Český Rudolec - Lipnice 

Česká Kanada je romantický kraj hlubokých lesů, jezer a rybníků.

Česká Kanada je jedním z nejvyhledávanějších turistických míst republiky, leží na evropském rozvodí a na historické hranici Čech a Moravy mezi městečky Kunžak, Dačice, Slavonice a Nová Bystřice. Milovníci čisté a průmyslem nedotčené krajiny si v České Kanadě přijdou na své a to v jakémkoliv ročním období.

Oblast parku Česká Kanada je tvořena žulovou a silně zalesněnou Novobystřickou vrchovinou. Nejvyšším bodem je s výškou 738 metrů Vysoký kámen. Po celé České Kanadě jsou rozesety skalní a kamenné útvary.

Pojem – název Česká Kanada měl poprvé použít spisovatel a novinář, jindřichohradecký rodák Jaroslav Arnošt Trpák v roce 1925. Krajina mu připomínala Kanadu, kterou předtím patrně navštívil.

Kdo navštíví Českou Kanadu, tak si ji zamiluje - ať vyhledává sport (běžkaření, cykloturistika, kaiting), rybaření, houbaření, nebo je jeho prioritou poklidná rodinná dovolená s dětmi.

 

Lipnice - Český Rudolec, Česká Kanada

Český Rudolec  leží ve východní části parku Česká Kanada. První písemné zmínky o obci jsou z roku 1343. Osada vznikla v době německé kolonizace při hledání stříbra ( např. Silberberg), na poštovní cestě Praha – Vídeň. Od 1405 název Český Rudolec . Středu obce Český Rudolec dominuje kostel sv. Jana Křtitele z r. 1440, kamenný kříž z r. 1843 a socha sv. Jana Nepomuského r. 1736. Český Rudolec je výchozím místem turistických a cykloturistických tras, nejznámější je Graselova stezka.

Vesnice Lipnice byla dříve samostatnou obcí 4,3 km severně od Českého Rudolce v nadmořské výšce 545 m. Leží v Javořické vrchovině, v údolí Bolíkovského potoka, na jeho horním toku nazývaném Lipnice. Od roku 1980 je Lipnice místní částí obce Český Rudolec a je v ní 37 obytných domů.  V pátek možnost prohlídky a nákupu ryb, Lipnice -rybářství a.s.
Lipnice má znovuobnovenou zvoničku se zvonem "František". Slavnostní posvěcení a zavěšení zvonu se konalo v srpnu 2011,      více zde.


Vzdálenosti:
Lipnice – Markvarec 2,3km
Lipnice – Český Rudolec 4,7km
Lipnice – Dačice 12km
Lipnice – Jindřichův Hradec 29km
 
Cyklotrasa 1242 (délka 27 km) – Český Rudolec – Markvarec – Lipnice – Heřmaneč – Olšany – Malý Jeníkov – Strmilov – Budkov – Střížovice - Kačlehy

 

 

Česká Kanada - Lipnice - Český Rudolec

Kontakt

U DŘEVAŘE

UBYTOVÁNÍ ČESKÁ KANADA
Antonín Šulc
Lipnice 11 - Český Rudolec
380 01 Dačice

IČ: 70674060
č. účtu: 177563861/0300

Antonín Šulc
+420 721 589 401

Zvonička - Lipnice

1 | 2 >>